Spawanie światłowodów i pomiary oraz sieci strukturalne


Spawanie światłowodów i pomiary oraz sieci strukturalne

Doświadczenie

Nasze doświadczenie w pracy z sieciami telekomunikacyjnymi zarówno miedzianymi jak i światłowodami sięga 2002r. gdy jako Operator Telekomunikacyjny układaliśmy sieci miedziane i światłowodowe na terenie Wrocławia i okolicznych miast na własne potrzeby. W zasięgu sieci IKATEL Telekom Sp. z o.o. znajdowało się blisko 100 tyś. gospodarstw domowych. W 2007 r. Spółkę telekomunikacyjną sprzedaliśmy ogólnokrajowemu Operatorowi Telekomunikacyjnemu NETIA S.A. Następnie po sprzedaży Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego współpracowaliśmy bezpośrednio z NETIA S.A. przy modernizacjach sieci na terenie Dolnego Śląska.

Zakres usług

W ostatnim czasie korzystając z nabytych przez lata doświadczeń oferujemy usługi:

  • układania sieci miedzianych i światłowodowych (wdmuchiwanie światłowodów),
  • spawania światłowodów jednomodowych oraz wielomodowych wewnątrz i na zewnątrz,
  • pomiarów parametrów sieci miedzianych oraz światłowodowych,
  • naprawy i serwisu istniejących sieci miedzianych i światłowodowych.

Podejmujemy się spawania wszystkich rodzajów włókien, które wykonujemy nowoczesnym sprzętem, spełniającym aktualne normy obowiązujące w tym zakresie i posiadającym odpowiednie certyfikaty.

Każde prace dokumentujemy poprzez wykonanie odpowiednich pomiarów weryfikacyjnych (testy podstawowe Tier 1) lub pomiarów certyfikacyjnych (testy rozszerzone Tier 2). Raporty z przeprowadzonych pomiarów spełniają wszystkie wymagania określone przez odpowiednie normy i standardy dotyczące pomiarów i dokumentacji (np. ISO/IEC 14763-3). Posiadamy najnowsze urządzenia pomiarowe, które spełniają wszelkie zalecenia techniczne oraz gwarantują posiadanie aktualnych certyfikatów kalibracji.

Pomiary

Jako specjalistyczna firma współpracujemy z najlepszymi producentami przyrządów pomiarowych Fluke Networks, Fujikura.

Wykonujemy pomiary już istniejącej sieci celem weryfikacji jej parametrów wg odpowiednich norm i standardów oraz określenie jej maksymalnej wydajności (przepustowości).

Zespół

Posiadamy młody, dynamiczny zespół o wysokich kwalifikacjach z dużym doświadczeniem. Stawiamy na kwalifikacje, które zapewniają nam niezawodność i pewność podejmowanych przez nas zobowiązań. Nie podejmujemy ryzyka, gdyż jesteśmy odpowiedzialni za Państwa zlecenia i inwestycje. Pracujemy na sprzęcie najwyższej jakości. Wybieramy tylko sprawdzone rozwiązania.

Sprzęt

Posiadamy wysokiej jakości sprawdzone i kompletne testery marki Fluke Networks. Dbamy o to by wszystkie nasze urządzenia posiadały aktualne dokumenty kalibracji. Służymy wsparciem i doradztwem.

Serwis

Oferujemy pomoc w pomiarach weryfikacyjnych i certyfikacyjnych oraz analizie wyników pomiaru okablowania miedzianego i światłowodowego oraz szybką reakcję przy nagłych awariach wymagających spawania. Nasi kontrahenci mogą liczyć na nasze pełne wsparcie.

Chętnie pomożemy w każdej sytuacji. Zapraszamy do współpracy.

Bezpośredni szybki kontakt w sprawie sieci i światłowodów

Współpraca i wiedza stale doskonalona